Kurzy

Kurzy ultralehkého trekingu jsou určeny pro ty, kteří:

 • chtějí po světě chodit a nebo cestovat s batohem o základní váze  5 kilo.
 • mají základní zkušenosti s trekováním a bivakováním a chtějí posunout své znalosti a
  dovednosti výrazně dál
 • se chystají koupit ultralehkou výbavu a nejsou si jistí jaké konkrétní vybavení a do jakých
  podmínek pořídit

Od kurzu můžeš očekávat:

 • akci s vysokou přidanou hodnotou, s důrazem na strmou křivkou učení ve všech oblastech ultralight turistiky
 • formát mentorované exkurze kde vše bude předvedeno, vše si bude možné prakticky vyzkoušet, na vše se bude možné doptat a diskutovat o tom
 • před kurzem bude frekventantům zaslána  e-mailem předběžná trasa, seznam s návrhem doporučeného vybavení (jako inspirace pro odlehčení výbavy + povinné položky), podrobný sylabus co se na kurzu naučí
 • pro každého účastníka jedno denní menu (ranní a večerní jídlo) jako ukázka jak rychle, efektivně a nutričně dostatečně vařit
 • mapovou přípravu pro každého účastníka do e-mailu
 • možnost individuální  konzultace e-mailem před kurzem

 

 

Chození nalehko – víkendovka

Nemáš čas na pětidenní akci? Ale stále chceš proniknout do ultralehké turistiky? I za víkend tě naučím, jak se efektivně pohybovat krajinou od jara do podzimu s pětikilovým batůžkem na zádech.

Lokalita: Ještědsko, Lužické hory. Start v Liberci, cíl v Cvikově.

Termíny:
20. – 22. 9. 2024: 8 míst
27. – 29.9. 2024: 8 míst
4. – 6. 10. 2024: 8 míst
11. – 13. 10. 2024: 8 míst
17. – 19. 5. 2024: 8 míst

více o kurzu »

Kolo s brašnami

Bikepacking

Gravel a nebo XC kolo s bikepackingovým brašnami a toulání po zapadlých silničkách a lesních cestách.

Lokalita: Ještědsko, Máchův kraj, České středohoří, Labské pískovce, Lužické hory. Start i Cíl Liberec

Termíny:

více o kurzu »

nalehko-v-zime

Nalehko v zimě

Na jaře, v létě a na podzim už to zvládáš? Co takhle trekování a táboření v zimě?

Lokalita: Česko-saské pohraničí, Labské pískovce. Start i cíl v Ústí nad Labem

Termíny:

více o kurzu »

Chození nalehko – pětidenní

Chceš se efektivně pohybovat krajinou od jara do podzimu s pětikilovým batůžkem na zádech?

Lokalita: Ještědsko, Lužické hory, Labské pískovce. Start v Liberci, cíl v Děčíně

Termíny:

více o kurzu »

FAQ / Často kladené dotazy

Jistě, ale v takovém případě bude třeba využít konzultaci e-mailem, abychom se ujistili, že výbava, očekávání a možnosti jsou vyladěné.
Mým cílem je především kvalitní vzdělávání – předávání znalostí, dovedností a zkušeností. Dle mého nejlepšího svědomí a mnohaletých zkušeností to nelze realizovat za víkend. Teprve až od třetího, čtvrtého dne dochází k upevňování a zasazování informací do kontextu.
Pokud vám něco zásadního ve výbavě chybí, pak ano – a můžeme to prokonzultovat v online úředních hodinách. Předpokládám ale, že už nějakou výbavu máte a pak je lepší absolvovat kurz s tím na co jste zvyklí a nové vybavení pořídit uváženě až po akci s nově nabytými zkušenostmi a znalostmi. Jednotlivé položky ultralehké výbavy se totiž navzájem doplňují a fungují jako celek.
Jedná se především o vzdělávací akci, přesto určitá složka výkonu zde přítomná je. Nicméně myslím, že ujít v průběhu celého dne cca 25km středním terénem je v silách i vyloženého nesportovce.
To můžete posoudit pouze vy sami. Platíte mi za zhruba 35let zkušeností v oboru, za všechny chyby které nebudete muset udělat a slepé uličky které nemusíte prošlápnout. Věřím, že investované prostředky se Vám vrátí při nákupu výbavy a při efektivním plánování a provedení Vašich vlastních akcí.
Ano, může se stát, že počasí nebude úplně příznivé. Pokud ale nepůjde o vyloženě katastrofické jevy, nevidím to jako důvod kurz rušit nebo krátit. Naopak, i nepříznivé počasí je možné si se správnou výbavou a nastavením mysli užít a vytěžit ze situace řadu podstatných zkušeností.
Myslím, že ano, obsah kurzu je postaven tak, že pokrývá všechny dovednosti a znalosti potřebné k efektivnímu a bezpečnému trekování a obecně pohybu v přírodě. Nicméně znalost jak snížit váhu batohu může být benefitem v budoucnu, s postupným snižováním kondice, nebo třeba po zranění.
Jiří Kostínek