Na míru

Možné je téměř cokoli, jenom nebe je stropem našich plánů.
specializuji se zejména na ultravytrvalost.

Kondiční příprava na expedice a dobrodružné závody
– chceš natrénovat na přechod Grónska, vícedenní cyklistický závod, běžeckou stomílovku v horách?

Speciální jídelníčky
– budeš se pohybovat řadu dní bez možnosti doplnit zásoby, nebo potřebuješ podřídit stravu maximálnímu sportovnímu výkonu?

Příprava mapových podkladů
– potřebuješ vybrat sadu map, přílivových tabulek, aplikací, které tě bezpečně provedou tvým dobrodružstvím, poznat z mapy dobré kempovací místo, a nebo postupovou trasu?

Ústupové plány, bezpečnostní protokoly a postupy, řízení rizika v outdooru
– pomohu ti ujasnit si, kdy a jak „vzít do zaječích“ když věci nejdou podle plánu

Vybavení na expedice a náročné výpravy
– na trhu je nepřeberné množství stanů, spacáků, vařičů a dalšího vybavení, potřebuješ se zorientovat v tom která sada vybavení je pro tvé dobrodružství ta nejlepší?

Přednášky
– pro sportovní kluby, oddíly a spolky, na téma: strava – zdraví – výkon

Pro konzultaci mě prosím kontaktuje: JiriKostinek@seznam.cz

FAQ / Často kladené dotazy

Jistě, ale v takovém případě bude třeba využít konzultaci e-mailem, abychom se ujistili, že výbava, očekávání a možnosti jsou vyladěné.
Mým cílem je především kvalitní vzdělávání – předávání znalostí, dovedností a zkušeností. Dle mého nejlepšího svědomí a mnohaletých zkušeností to nelze realizovat za víkend. Teprve až od třetího, čtvrtého dne dochází k upevňování a zasazování informací do kontextu.
Pokud vám něco zásadního ve výbavě chybí, pak ano – a můžeme to prokonzultovat v online úředních hodinách. Předpokládám ale, že už nějakou výbavu máte a pak je lepší absolvovat kurz s tím na co jste zvyklí a nové vybavení pořídit uváženě až po akci s nově nabytými zkušenostmi a znalostmi. Jednotlivé položky ultralehké výbavy se totiž navzájem doplňují a fungují jako celek.
Jedná se především o vzdělávací akci, přesto určitá složka výkonu zde přítomná je. Nicméně myslím, že ujít v průběhu celého dne cca 25km středním terénem je v silách i vyloženého nesportovce.
To můžete posoudit pouze vy sami. Platíte mi za zhruba 35let zkušeností v oboru, za všechny chyby které nebudete muset udělat a slepé uličky které nemusíte prošlápnout. Věřím, že investované prostředky se Vám vrátí při nákupu výbavy a při efektivním plánování a provedení Vašich vlastních akcí.
Ano, může se stát, že počasí nebude úplně příznivé. Pokud ale nepůjde o vyloženě katastrofické jevy, nevidím to jako důvod kurz rušit nebo krátit. Naopak, i nepříznivé počasí je možné si se správnou výbavou a nastavením mysli užít a vytěžit ze situace řadu podstatných zkušeností.
Myslím, že ano, obsah kurzu je postaven tak, že pokrývá všechny dovednosti a znalosti potřebné k efektivnímu a bezpečnému trekování a obecně pohybu v přírodě. Nicméně znalost jak snížit váhu batohu může být benefitem v budoucnu, s postupným snižováním kondice, nebo třeba po zranění.
Jiří Kostínek